2a3kuune ei maga lõunaund
Preili (2a3k) on otsustanud lõunaunedest loobuda. Kas see on ajutine uneregressioon või päriselt nii, seda ütleb ainult aeg. Viimased kolm kuud oleme tegelikult seda juba aimanud, aga süda ei lubanud uinakuid lapsel vahele jätta. Ühel päeval suvel, kui tegelesime rinnast võõrutamisega, ei jäänud laps kuidagi päeval magama. Proovisin toas, siis läksime vankriga jalutama, kui tavaliselt uinus ta vankris max 30 minutiga, siis seekord kõndisin vist poolteist tundi ja laps ikka ei maganud. Läksime siis koju tagasi ja lõin juba käega, et ega ma ei jaksa ka tervet päeva last magama panna. Aga kuskil kella viie paiku tekkis lapsel selline hüsteeria, et ta lõpuks kõõksus ja värises mul käte vahel kuni siis 10-15 minuti pärast suutsin ta magama saada. Seetõttu kartsin ka praegu katsetada uinakust loobumist, sest olin kindel, et minu laps nii varakult uinakust loobuda küll ei suuda. Siiski ühele unele läks ta üle juba enne aastat, kuskil üheksanda kuu paiku, aga see harjumine võttis mi...