Magan, ei maga …
Proovin lapsega koos lõunaunesid magada, et kompenseerida öist trallitamist, aga no lihtsalt ei õnnestu. Nina läheb kinni, klomp tuleb kurku, nii et on raske neelata, süda klopib, hingata on raske. Miks mind selline ärevus vaevab, seda ma ei tea. Võimalik, et tegu on viimase aasta ja natuke peale kestnud vähese une tagajärg. Laste kohta öeldakse ka ju, et mida rohkem magab, seda rohkem magab ja mida vähem magab, seda vähem magab. Õhtuti sellist asja tavaliselt mul ei ole. Öösiti trallitame umbes sellest ajast kui preili õppis ennast ise püsti ajama. Aga kindlasti umbes sellest ajast kui ta sai 7-kuuseks. Kui enne seda ärkas preili öösiti maksimaalselt kaks korda, siis peale uute oskuste õppimist võib ta ärgata öösiti 3-10 korda. Õnneks neid kordi, kus ta on umbes 8-10 korda ärganud, ei ole igal ööl, aga keskmiselt arvestan, et ta ärkab mul öösiti 3-5 korda. Mis ta siis teeb? Ta ajab ennast istukile ja hakkab vinguma. Mis mina siis teen? Ma ajan ennast poolistuvasse asendisse, tõst...